Regulamin

§1

Postanowienia ogólne

  1. Niniejszy regulamin określa zasady korzystania przez Kupujących z witryny sklepu internetowego pod adresem: www.kursygroomerskieks.pl Składania zamówień, uiszczenia przez Kupujących zapłaty za zamówione produkty oraz określa uprawnienia do odstąpienia od umowy stosownie do obowiązujących przepisów prawa.
  2. Serwis www.kursygroomerskieks.pl jest częścią działalności gospodarczej prowadzonej przez Kingę Sakwę Spa dla Psa – Kinga Sakwa NIP 6172203100 Regon :. 362990611 z siedzibą Mieszków ul Dworcowa 50 63-200 Jarocin
  3. Za pośrednictwem witryny sklepu internetowego, Sprzedający prowadzi sprzedaż produktów oraz umożliwia Kupującemu za pomocą platformy szkoleń odtwarzanie szkoleń online w formie treści cyfrowych.
  4. Jeżeli Kupujący chce złożyć zamówienie, musi dysponować aktywnym adresem poczty elektronicznej (e-mail).
  5. Do odtworzenia zakupionego szkolenia online konieczne jest aby komputer lub inne urządzenie Kupującego spełniało następujące wymagania techniczne:
    1. dostęp do internetu.
    2. możliwość odtwarzania plików wideo oraz audio.
  6. Kupujący jest uprawniony do korzystania z witryny sklepu internetowego w sposób zgodny z jej przeznaczeniem. Kupujący zobowiązuje się do niepodejmowania jakichkolwiek działań, które mogłyby zakłócić jej prawidłowe funkcjonowanie, w szczególności, do jakiegokolwiek ingerowania w jej zawartość, w tym w konta innych Kupujących, czy też w poszczególne elementy techniczne lub informatyczne, do podawania nieprawdziwych danych, czy też korzystania z cudzych instrumentów płatniczych lub środków finansowych w celu dokonywania zapłaty za produkty.
  7. Sprzedający w najszerszym dopuszczalnym przez prawo zakresie nie ponosi odpowiedzialności za zakłócenia w tym przerwy w funkcjonowaniu witryny sklepu internetowego spowodowane siłą wyższą, niedozwolonym działaniem osób trzecich lub niekompatybilnością witryny sklepu internetowego z infrastrukturą techniczną Kupującego.
  8. Sprzedający zastrzega sobie prawo do zmiany niniejszego regulaminu. Zmiany regulaminu nie mogą jednak naruszać praw nabytych przez Kupujących, w tym odnosić skutku w stosunku do zamówień złożonych i niezrealizowanych przed dniem wejścia w życie takich zmian regulaminu. W każdym przypadku zastosowanie znajduje regulamin w wersji obowiązującej w dniu złożenia zamówienia.
  9. Warunkiem niezbędnym do dokonania zakupu w witrynie sklepu internetowego oraz korzystania z platformy szkoleń online jest założenie i posiadanie konta.
  10. Przeglądanie asortymentu witryny sklepu internetowego nie wymaga rejestracji Konta.
  11.  Kupujący będzie informowany przez Sprzedającego o zmianach w statusie realizacji zamówienia za pomocą poczty elektronicznej na adres poczty elektronicznej Kupującego wskazany na koncie lub w formularzu zamówienia.

§2

Warunki korzystania z witryny sklepu internetowego

  1. W celu złożenia zamówienia na produktu znajdujące się w witrynie sklepu internetowego wymagane jest utworzenie Konta, które następuje poprzez dobrowolną Rejestrację, polegającą na wypełnieniu i wysłaniu formularza rejestracyjnego, który jest udostępniony w witrynie sklepu internetowego.
  2. Niezbędne dane do wypełnienia formularzu rejestracyjnego to:
  3. Imię i nazwisko, nazwa użytkownika używane przy każdorazowym logowaniu na konto Kupującego;
  4. adres e-mail – Kupujący zobowiązany jest podać adres e-mail, na który zostanie wysłany link potwierdzający rejestrację i utworzenie konta, na podany adres e-mail – za zgodą Kupującego – będą przesyłane darmowe treści zawierające w szczególności informacje handlowe oraz marketingowe;
  5. hasło do konta – Kupujący zobowiązany jest do podania wymyślonego hasła, które należy podawać podczas każdego logowania. Przy rejestracji konta, wymagane jest podanie dwukrotnie tego samego hasła;
  6. Wymagane jest także złożenie przez Kupującego oświadczenia o zapoznaniu się z regulaminem witryny sklepu internetowego, Polityką Prywatności, wyrażenie zgody na przesyłanie plików cookies oraz przetwarzanie danych osobowych tj. RODO.
  7. Rejestracja w witrynie sklepu internetowego, jak również korzystanie z jej funkcjonalności w tym przeglądanie katalogu produktów, korzystanie z konta są nieodpłatne.
  8. Po zarejestrowaniu się w witrynie sklepu internetowego każdorazowe logowanie na konto odbywa się przy użyciu danych Kupującego które zostały podane w formularzu rejestracyjnym.
  9. W przypadku, gdy Kupujący nie loguje się na Konto przez okres co najmniej 24 miesięcy Sprzedający ma prawo usunąć konto. Kupujący zostanie zawiadomiony przez Sprzedającego o zamiarze usunięcia konta z co najmniej 7-dniowym wyprzedzeniem. W przypadku, gdy Kupujący będzie nadal zainteresowany posiadaniem konta i przed upływem terminu 7-dniowego od otrzymania zawiadomienia poinformuje o tym Sprzedającego, wysyłając odpowiedź na zawiadomienie Sprzedającego o zamiarze usunięcia konta lub zaloguje się na konto, wówczas konto nie zostanie usunięte.

§3

Informacja o Usługach

  1. Informacje o produktach, w tym ceny i opisy szkoleń, widniejące w witrynie sklepu internetowego Sprzedającego nie stanowią oferty w rozumieniu art. 66 § 1 Kodeksu cywilnego, a jedynie zaproszenie do zawarcia umowy w rozumieniu art. 71 Kodeksu cywilnego.
  2. Ceny wszystkich produktów dostępnych w witrynie sklepu internetowego są cenami brutto i są wyrażone w polskich złotych.
  3. Sprzedający zastrzega sobie prawo: zmiany cen produktów zamieszczonych w witrynie sklepu internetowego, zamieszczania informacji o nowych produktach, wycofywania produktów z katalogu, przeprowadzenia i odwoływania akcji promocyjnych, jednakże wyłącznie w sposób nienaruszający praw nabytych przez Kupującego.
  4. Sprzedający oświadcza, że wykonywanie przez niego uprawnień, o których mowa w ust.3, nie ma wpływu na zamówienie złożone i przyjęte do realizacji przez Sprzedającego przed dniem wejścia w życie określonej zmiany.

§4

Składanie zamówienia

  1. Zamówienia w witrynie sklepu internetowego można składać przez 24 godziny na dobę 7 dni w tygodniu.
  2. Kupujący w celu dokonania zakupu szkolenia online powinien zalogować się (do wcześniej zarejestrowanego konta) i podjąć następujące czynności:
    1. dokonać wyboru produktu dostępnego w witrynie sklepu internetowego;
    2. użyć przycisku „Zobacz więcej”, a następnie „Dołącz do kursu”,
    3. wybrać sposób płatności,
    4. użyć przycisku „Kupuję i płacę”.
  3. Po złożeniu zamówienia, na adres poczty elektronicznej Kupującego – wskazany w formularzu zamówienia Sprzedający – wysyła potwierdzenie otrzymania zamówienia Kupującego. Potwierdzenie otrzymania zamówienia Kupującego zostanie wysłane przez Sprzedającego niezwłocznie, w każdym razie nie później niż w następnym dniu roboczym po dniu jego otrzymania przez Sprzedającego.
  4. Wraz z informacją o przyjęciu zamówienia Sprzedający przekaże Kupującemu, za pośrednictwem poczty elektronicznej, informację o złożeniu zamówienia. W przypadku niedokonania płatności za produkty objęte zamówieniem, zamówienie nie zostanie przyjęte do realizacji.
  5. Po użyciu przycisku „Kupuję i płacę”. Kupujący zostanie przekierowany na stronę operatora płatności celem dokonania zapłaty.
  6. Po prawidłowym dokonaniu płatności, Kupujący zostanie przekierowany na stronę potwierdzającą dokonanie zakupu.
  7. Potwierdzenie zakupu zostanie przesłane na adres e-mail Kupującego podany w formularzu zamówienia.
  8. Złożenie zamówienia przez Kupującego oznacza złożenie Sprzedającemu oferty zawarcia umowy zgodnie z treścią zamówienia, w którym Kupujący składa Sprzedającemu ofertę nabycia wskazanych w zamówieniu produktów, po cenach określonych w zamówieniu oraz zobowiązuje się do zapłaty ceny podanej w zamówieniu.
  9. Po otrzymaniu płatności Sprzedający, poinformuje Kupującego za pośrednictwem poczty elektronicznej o przyjęciu zamówienia do realizacji, co jest równoznaczne z przystąpieniem do realizacji czynności mających na celu umożliwienie uczestnictwa w usłudze objętej danym zamówieniem.
  10. Realizacja zamówienia może nastąpić dopiero po otrzymaniu przez Sprzedającego potwierdzenia zapłaty przez operatora płatności, które wysyłane jest również do Kupującego.
  11. Przez realizację zamówienia – szkolenia online rozumie się włączenie dostępu do wykupionego szkolenia online właściwego dla konta Kupującego. Kupujący po zalogowaniu się do swojego konta ma dostęp do wykupionego szkolenia online.
  12. Kupujący wyraża zgodę na wystawianie i przesyłanie drogą elektroniczną na wskazany przez siebie adres e-mail, elektronicznego obrazu dokumentów rozliczeniowych, w szczególności takich  jak: faktury VAT z załącznikami, korygujące faktury VAT z załącznikami i formularze. Niniejsza zgoda  uprawnia  Sprzedającego również do wystawiania i  przesyłania faktur VAT w formie elektronicznej.
  13. Sprzedający prześle w formie wiadomości e-mail Fakturę VAT w terminie 14 dni od dnia potwierdzenia zapłaty na adres Kupującego.

§5

Płatności

  1. Płatności dokonuje się za pośrednictwem systemu płatności przelewy24.pl. Operatorem systemu jest PayPro S.A. (z kapitałem zakładowym w wysokości 4 737 100,00 zł ) z siedzibą w Poznaniu przy ul. Pastelowa 8, 60-198 Poznań.
  2. System płatności przelewy24.pl umożliwia dokonywanie płatności w formie:
  3. Karta płatniczą;
  4. Blikiem;
  5. Paybylinkiem
  6. Za moment dokonania płatności uważa się pozytywny wynik autoryzacji dokonanej przez system przelewy24.pl.

§6

Szkolenia online

  1. Sprzedający gwarantuje Kupującemu możliwość wzięcia udziału w szkoleniu online z chwilą powiadomienia Kupującego w formie wiadomości e-,mail o zrealizowaniu zamówienia.
  2. Szkolenie online zostanie udostępnione Kupującemu poprzez przyznanie dostępu do kursu, który można znaleźć w zakładce “profil kursanta”.
  3. Szkolenie online jest dostępne na platformie kursowej przez okres (24h/dobę) licząc od dnia następnego w którym Kupujący otrzymał dostęp do szkolenia online.
  4. Kupujący przyjmuje do wiadomości, że odtworzenie przez Kupującego szkolenia online jest równoznaczne z jego odsłuchaniem i związane jest z utratą prawa do odstąpienia od Umowy.
  5. Każdorazowo informacje o szkoleniu online są zamieszczone w informacji o danym szkoleniu, z którą Kupujący może się zapoznać przed złożeniem zamówienia.
  6. Po ukończeniu kursu Kupujący otrzyma na podany w zamówieniu adres poczty elektronicznej certyfikat w formie pliku PDF do pobrania.

§7

Odstąpienie od umowy

  1. Konsument ma prawo odstąpić od umowy bez podawania przyczyny, w terminie 14 (czternastu) dni od dnia złożenia zamówienia.
  2. W przypadku skorzystania z prawa odstąpienia od umowy Konsument/przedsiębiorca na prawach konsumenta zobowiązany jest poinformować o tym Sprzedającego w terminie wskazanym w ust. 1.
  3. Do zachowania terminu wystarczy wysłać oświadczenie o odstąpieniu, stanowiące załącznik do regulaminu, przed upływem terminu w następującej formie:
    1. w formie elektronicznej na następujący adres email: kursygroomerskieks@gmail.com
  4. W przypadku odstąpienia od umowy przez Konsumenta/przedsiębiorcy na prawach konsumenta, Sprzedający ma obowiązek niezwłocznie, nie później niż w terminie 14 dni od dnia otrzymania oświadczenia Konsumenta/przedsiębiorcy na prawach konsumenta o odstąpieniu od umowy, zwrócić Konsumentowi/przedsiębiorcy na prawach konsumenta wszystkie dokonane przez niego płatności w zakresie dokonanego odstąpienia.
  5. Sprzedający dokonuje zwrotu płatności przy użyciu takiego samego sposobu zapłaty, jakiego użył Konsument/przedsiębiorca na prawach konsumenta, chyba że Konsument/przedsiębiorca na prawach konsumenta wyraźnie zgodził się na inny sposób zwrotu, który nie wiąże się z żadnymi kosztami.
  6. Sprzedający informuje, że zgodnie z art. 35 ust. 1 Ustawy o prawach konsumenta, w przypadku, gdy Konsument/przedsiębiorca na prawach konsumenta wykonuje prawo odstąpienia od umowy świadczenia usług przed upływem terminu na odstąpienie od umowy, a jednocześnie po rozpoczęciu świadczenia usługi, które nastąpiło na wyraźne żądanie Konsumenta/przedsiębiorcy na prawach konsumenta (za jego wyraźną zgodą), i przed jej zakończeniem, Konsument/przedsiębiorca na prawach konsumenta będzie zobowiązany do zapłacenia za świadczenia spełnione do chwili odstąpienia od umowy.

§8

Prawo własności intelektualnej

  1. Szkolenie online stanowi utwór w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych, do których wyłączne prawa autorskie przysługują Sprzedającemu.
  2. Sprzedający poucza niniejszym Kupującego, że dalsze rozpowszechnianie szkolenia online przez Kupującego bez zgody Sprzedającego stanowi naruszenie praw autorskich przysługujących Sprzedającemu i może skutkować odpowiedzialnością cywilną lub karną.
  3. Sprzedawca udziela Kupującemu wyłącznej licencji do szkolenia online, która uprawnia Kupującego do korzystania ze szkolenia online dostępnego w serwisie www.kursygroomerskieks.pl
  4. Licencja jest ograniczona do jednego użytkownika/Kupującego – co oznacza, że tylko jedna osoba może korzystać ze szkolenia online.
  5. W ramach udzielonej licencji Kupujący, nie jest uprawniony do wykorzystywania szkolenia online dla celów sprzecznych z prawem, odsprzedaży, sprzedaży, wynajmu, udzielania dalszych licencji do szkolenia online oraz materiałów szkoleniowych. Szkolenia online nie można wykorzystać do innych celów i w inny sposób niż ich odsłuch, a w szczególności nie można ich pobierać, nagrywać zapisywać a także w inny sposób utrwalać.
  6. Sprzedający poucza niniejszym Kupującego, że Kupujący zobowiązany jest do samodzielnego korzystania z zakupionego szkolenia wyłącznie z własnego konta Sprzedającego, nie wolno mu także udostępniać pod jakimkolwiek tytułem swojego konta do używania osobom trzecim.

§9

Świadczenie usług drogą elektroniczną

  1. W związku z prowadzeniem witryny sklepu internetowego Sprzedający świadczy bezpłatnie na rzecz Kupującego następujące usługi świadczone drogą elektroniczną:
  2. przeglądania Produktów,
  3. składania Zamówień,
  4. formularza rejestracji,
  5. korzystania z funkcjonalności Konta w witrynie sklepu internetowego,
  6. inne usługi świadczone drogą elektroniczną w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o usługach świadczonych drogą elektroniczną, które są dostępne w witrynie sklepu internetowego.
  7. Sprzedający informuje, iż publiczny charakter sieci Internet i korzystanie z usług świadczonych drogą elektroniczną wiązać się może z zagrożeniem pozyskania, przywłaszczania lub modyfikowania danych. Celem ochrony takich danych, Użytkownicy powinni stosować adekwatne środki techniczne, które ograniczą do minimum wyżej wymienione zagrożenia, w tym w szczególności programy antywirusowe lub chroniące tożsamość osób korzystających z sieci Internet.
  8. Kupujący może składać reklamacje związane z działaniem usług świadczonych drogą elektroniczną w witrynie sklepu internetowego za pomocą wiadomości email wysłanej na adres kursygroomerskieks@gmail.com. Sprzedający ustosunkuje się do takiej reklamacji niezwłocznie, nie później niż w terminie 14 dni kalendarzowych od dnia jej złożenia.
  9. Umowa o korzystanie z funkcjonalności witryny sklepu internetowego połączonych z Kontem, w tym m.in. przeglądania produktów, zarządzania funkcjonalnościami i Kontem, zostaje zawarta na czas nieoznaczony. Kupujący może w każdym czasie wypowiedzieć usługę Konta, zgłaszając takie wypowiedzenie w wiadomości email na adres kursygroomerskieks@gmail.com
  10. Rozwiązanie czy wypowiedzenie Umowy nie zwalnia Kupującego z obowiązku pokrycia wszelkich ewentualnych kosztów powstałych przed rozwiązaniem Umowy, ani z obowiązku wywiązania się z wszelkich innych zobowiązań wobec Sprzedającego.

§10

Pozasądowe sposoby rozpatrywania sporów

  1. Sprzedający wyraża zgodę na poddanie ewentualnych sporów wynikłych w związku z zawartymi umowami, w tym o dostarczenie treści cyfrowych na drodze postępowania mediacyjnego.
  2. Kupujący będący konsumentem i przedsiębiorcą na prawach konsumenta ma możliwość skorzystania z pozasądowych sposobów dochodzenia roszczeń, a w szczególności:
    1. jest uprawniony do zwrócenia się do stałego polubownego sądu konsumenckiego przy wojewódzkich inspektorach inspekcji handlowej, o których mowa w art. 37 ustawy o Inspekcji Handlowej, z wnioskiem o rozstrzygnięcie sporu wynikłego z zawartej umowy. Regulamin organizacji i działania stałych polubownych sądów konsumenckich został określony w rozporządzeniu ministra sprawiedliwości z dnia 25 września 2001 r. w sprawie określenia regulaminu organizacji i działania stałych polubownych sądów konsumenckich;
    2. jest uprawniony do zwrócenia się do wojewódzkiego inspektora inspekcji handlowej z wnioskiem o wszczęcie postępowania mediacyjnego, o którym mowa w art. 36 ustawy o Inspekcji Handlowej, w celu polubownego zakończenia sporu cywilnoprawnego z Organizatorem. Szczegółowe informacje dotyczące zasad i trybu mediacji prowadzonej przez wojewódzkiego inspektora Inspekcji Handlowej dostępne są w siedzibach oraz na stronach internetowych właściwych Wojewódzkich Inspektoratów Inspekcji Handlowej;
    3. może uzyskać bezpłatną pomoc w zakresie rozstrzygnięcia sporu między nim a Sprzedającym poprzez skorzystanie z bezpłatnej pomocy powiatowego (miejskiego) rzecznika konsumentów, o którym mowa w art. 39 i następnych ustawy o ochronie konkurencji i konsumentów lub pomocy organizacji społecznej, do której zadań statutowych należy ochrona konsumentów, w szczególności takich jak: Federacja Konsumentów (www.federacja-konsumentow.org.pl), Stowarzyszenie Konsumentów Polskich (www.konsumenci.org).

§11

Postanowienia końcowe

  1. Sądem właściwym dla rozpatrywania sporów wynikających z Umowy jest sąd właściwy dla siedziby Sprzedającego.
  2. W sprawach nieuregulowanych w niniejszym regulaminie mają zastosowanie przepisy prawa polskiego, a w szczególności Kodeksu Cywilnego.
  3. Regulamin obowiązuje od dnia 01.06.2022r